Rynek domów nad morzem – pełen opcji!

Data dodania: 05.03.2019


Wielu Polaków zastanawiających się nad wakacyjnym domem porzuciło to marzenie, gdy rynek mieszkaniowy się załamał. Ale teraz, kiedy wartości domów wzrosły i sprzedaż apartamentów nad morzem się rozkręciła, a średnia cena wzrosła o około 20% od czasu, gdy prawie trzy lata temu była na dnie, możesz znowu zacząć rozkoszować się ideą tego morza, nart wodnych lub plaży. Około 13% domów w Zatoce Puckiej zakupionych w ubiegłym roku było przeznaczonych na domy wakacyjne, w porównaniu z 11% w 2017 roku, według danych – jest to bardzo obiecujące!

Nie powinieneś jednak pozwolić, aby fakt, że rynek się ustabilizował, wpłynął na Twoje decyzje zakupowe. Zamiast tego wykonaj wszystko co możesz, aby upewnić się, że apartamenty nad morzem deweloper są odpowiednie dla Ciebie i nie okażą się ostatecznie jedynie drogim bólem głowy. Wybierz lokalizację ostrożnie – a już będziesz krok do przodu. To może wydawać się oczywiste, ale zanim zaczniesz robić research, musisz być w stanie określić, dlaczego dokładnie chcesz ten drugi dom.

Katamarany Zatoka połowa

Jeśli głównym celem jest to, aby Ty i Twoi bliscy zebrali się razem i cieszyli się domem jako rodziną, będziecie musieli znajdować się w obszarze łatwo dostępnym dla wszystkich i oferującym wiele atrakcji dla różnych grup wiekowych. Chociaż może się wydawać, że wycieczka na inną stronę wybrzeża nie jest wielkim problemem, starsi dziadkowie lub rodzice małych dzieci mogą się nie zgodzić, warto to uwzględnić decydując się na konkretne apartamenty z widokiem na morze. Kupujący, którzy planują wynająć dom innym – też muszą to wziąć pod uwagę.