Opłacalna alokacja kapitału w nieruchomości

Data dodania: 30.04.2020


Czym jest alokacja kapitału w nieruchomości? Bardzo dużo mówi się o korzyściach płynących z takiej działalności. Dla kogo jest ona przeznaczona? Czy tylko firmy posiadające kapitał przedsiębiorstwa mogą odnieść sukces na rynku nieruchomości?

Dla kogo przeznaczona jest alokacja kapitału w nieruchomości?

Dla wszystkich! Niezależnie od tego, czy nasza firma ma kapitał wolny, czy też nie. Niezależnie od tego, czy jako osoby prywatne mamy wolną gotówkę, czy też nie – wszyscy możemy przekonać się, że alokacja kapitału w nieruchomości może przynieść nam ogromne korzyści. Pomimo tego, że cena w przypadku niektórych nieruchomości rośnie, to inwestowanie w tego typu branżę nadal zaliczane jest do najpewniejszych i najbezpieczniejszych. Wielu specjalistów uważa, że kupno apartamentu do zamieszkania lub do wynajmu może okazać się lepszym ulokowaniem dużych środków finansowych, niż inwestycje na giełdzie. Raz hossa, raz bessa. Na rynku nieruchomości w zdecydowanej większości przypadków zawsze mówimy o popycie na poszczególne mieszkania lub apartamenty. 

Apartamenty od dewelopera

Ceny na rynku nieruchomości stale się zmieniają. Od pewnego czasu zauważa się zbliżenie cen z rynku pierwotnego do rynku wtórnego. Mając do wyboru apartament świeżo wybudowany według najnowszych standardów od “używki” w podobnej cenie – wybierzemy propozycję od dewelopera. Alokacja kapitału w nieruchomości pochodzące z rynku pierwotnego okazuje się czymś opłacalnym, co może nam zapewnić dochody większe niż niejedna lokata bankowa. Nawet, jeżeli nie mamy gotówki (co jest całkiem normalne) na to, aby w całości sfinansować zakup nieruchomości, warto postarać się o dobry kredyt hipoteczny. Obecnie wiele banków, aby przyciągnąć do siebie jak największą rzeszę klientów oferuje kredyty bardzo nisko oprocentowane. Kupując nieruchomość na kredyt i oferując dogodne warunki jej wynajmu na krótki lub na długi okres możemy z góry zapewnić sobie spłatę kredytu (bez konieczności sięgania do własnych zasobów finansowych).