Apartamenty z widokiem na morze – jak sprawdzić rentowność inwestycji?

Data dodania: 03.06.2019


Kupno apartamentu nad morzem opłaca się właściwie zawsze. Warunkiem jest wybranie odpowiedniego miejsca oraz właściwe rozplanowanie tego, jaki sposób zamierzamy apartamentem zarządzać.

Inwestycja w nieruchomość nad morzem

Jak wiadomo inwestycje w nieruchomości takie jak apartament nad morzem są niezwykle rentowne, pod warunkiem, że od początku wiemy w jaki sposób mamy za zapłacić. Okres kredytowania można rozłożyć na 30 lat i nie będzie problemu ze spłatą, której rata nie powinna nas kosztować więcej niż 3000 zł. Taka kwota miesięcznie powinna odłożyć się na naszym koncie po około miesiącu wynajmu – jeśli taka kalkulacja się zgadza, możemy wziąć się za kupowanie.

Kupno apartamentu nad morzem za gotówkę

Oczywiście apartament nad morzem można sfinansować za gotówkę, jeśli mamy taką opcję. Wówczas odchodzi nam kwestia hipoteki nieruchomości i innych dokumentów, bowiem od pierwszego dnia to my jesteśmy właścicielami.

Katamarany Zatoka

By wiedzieć, że apartament w dłuższej perspektywie nam się opłaca, trzeba przede wszystkim zbadać dokładnie okolicę, gdzie szukamy. Najważniejsze, by wokół mało było wątpliwych terenów do zagospodarowania o niewiadomej własności. Musimy już na początku zapewnić sobie spokój od kłopotliwego sąsiedztwa, które w przyszłości może zniechęcić znaczną część potencjalnych klientów. Zwracajmy również uwagę na stan budynku, jeśli jest nowy, nie mogą pojawiać się żadne pęknięcia na ścianach czy zacieki na elewacji.